Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Desetiná tečka

Kompletní přehled příspěvků v tématu Desetiná tečka řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Petr

Poslat zprávu | Profil
Datum: 24.11. 2011 | Zobrazeno: 12580x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdarec chlapy,

nevíte někdo jak nastavit desitinou čárku místo tečky? Třeba když se přepisuje kóta, Catia mi nechce vzít desetinou čárku na numlocku. A druhá záležitost, kde by se dalo nastavit, aby mi při rotaci se solidem zůstávali viditelné kostrukční prvky (body, čáry).

předem díky, Crull

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2429] | Publikováno: 24.11. 2011 - 14:49
Nastavení desetinné čárky je záležitostí Windows (nastavení klávesnice), s Catií to nemá nic společného.

Všechny wireframe elementy by měly být standardně viditelné i při pohybu. Viditelný přestává být jen 3D point. Mizení by mohlo souviset s nastavením přesnosti zobrazení během pohybu (Tools - Options - General - Display - Performace).
Petr

Poslat zprávu | Profil
[#2430] | Publikováno: 24.11. 2011 - 15:16
Nepřesně jsem se vyjádřil, viditelný přestává být právě 3D point. U win XP byl viditelný pořád, u win 7 je tento problém. Nebo se pletu?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2431] | Publikováno: 24.11. 2011 - 15:27
Zkusím porovnat, uvidíme. Nicméně u Win7 mizí též.
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#2432] | Publikováno: 24.11. 2011 - 15:56
Dovolil bych si nesouhlasit. Kde se v Catii nastavuje aby CAD bral desetinou čárku nevím, ale windows na vině pravděpodobně nebudou. Pamatuji verzi Catie, kdy se desetiná čárka přepínala na tečku během dne několikrát. Je to dost nepříjemná záležitost.
Radek Šátka

Poslat zprávu | Profil
[#2433] | Publikováno: 24.11. 2011 - 19:24
S tou čárkou (tečkou) mě to taky štve. V anglické verzi Win 7 64-bit to nijak asi nastavit nejde. Zkoušel jsem snad všechno. Chová se to všelijak a taky se to během dne přepíná.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2434] | Publikováno: 24.11. 2011 - 20:37
Možná jsem to napsal dost natvrdo v neprospěch Win, ale problémy s klávesnicí Win7 64-bit pozoruju i u jiných programů (samovolné přepínání EN / CZ rozložení, napsání uvozovek až po druhém stisku klávesy). Navíc mi v tom podporuje fakt, že opravdu (nebo někdo ví??) není kde čárku / tečku v Catii nastavit.
Jana Kunčíková

Poslat zprávu | Profil
[#2435] | Publikováno: 25.11. 2011 - 07:15
S tímto problémem se setkala u více programů, podařilo se to vyřešit pouze konkurenční firmě a to tak, že musela nainstalovat sw pro přemapování klávesnice, kde softwerově zaměnili tečku za čárku. Jediné, co jsem v rychlosti našla na síti ja MapKeyboard, ale nemám čas to vyzkoušet, ani nevím, zda to udělá žádané.
Jak jsem řekla, je to otázkou zvyku a jelikož každý program má i jiné ovládání grafického prostoru ( otáčení a posouvání myškou), tak přehození tečky a čárky v hlavě je to nejmenší. Nejhorší je návyk na určité klávesové zkratky, které vám Catie nedovolí "namakrovat" stejně, ale to je jiná diskuze.
Slavoslav

Poslat zprávu | Profil
[#2436] | Publikováno: 25.11. 2011 - 21:03
hm, teraz to skusam a mne zoberie ciarku i bodku, ale cim to je netusim
Josef Kočí

Poslat zprávu | Profil
[#2438] | Publikováno: 27.11. 2011 - 20:37
Pomáhá přepnutí lokalizace (v národním prostředí) Win do EN a zase zpet do CZ, samosebou pod adminem. Blblo to uz na WIN XP 64b na win 7 je to běžné. Windows zafunguji až při druhém nastavení CZ, první při instalaci nějak úplně neberou.
Roman Vlk

Poslat zprávu | Profil
[#2439] | Publikováno: 28.11. 2011 - 06:17
Mám Win 7 a pokaždé když chci psát desetionou čárku, musím dávat tečku a nebo se přepnou (Alt+Shift) do EN klavesnice. To je sice pěkné ale jakmile chci zase něco psát ve výkrese tak musím přepnout zpět bo zase nemohu psát diakritiku.

Kdyby někdo věděl jak to obejít dejte prosím vědět.. už mě to otravuje..
Kolben

Poslat zprávu | Profil
[#2440] | Publikováno: 28.11. 2011 - 08:33
Také přidám svůj postřeh. Mam Win7 64bit Eng, nastavenu CS klávesnici a je úplně jedno jestli napíšu čárku nebo tečku. Tečka se vždy předělá na čarku. Funguju tak již několik měsícu a nikdy jsem s tím neměl problém.
Roman Vlk

Poslat zprávu | Profil
[#2442] | Publikováno: 28.11. 2011 - 10:36
To je zajimavé.. ja mám Win 7 64bit CZ, klavesnice nastavena na CS a Catie carku (desetinou carku na numpadu) nebere.. pouze když přepnu na EN
Roman Vlk

Poslat zprávu | Profil
[#2450] | Publikováno: 29.11. 2011 - 06:42
Tak mi bylo ,,porazeno,, následující:
Problém lze řešit v nastavení operačního systému - Ovládací panely- Oblast jazyky -v první záložce Formáty se nachází Další nastavení. Zde lze zvolit jako desetiný oddělovač čárku.

Mě však toto nepomohlo..
Kolben

Poslat zprávu | Profil
[#2451] | Publikováno: 29.11. 2011 - 08:45
Jeste jeden poznatek, ackoliv mam win7 64bit Eng, cs nastaveni klavesnice, eng office 2010.. tak jsem si musel v control panel/ region and language/Formats nastavit format German, protoze mi jinak nefungovali korektne Audi aplikace. Jinak location apod mam czech. Mohl by to nekdo vyzkouset, jestli to nahodou nepoumze.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2507] | Publikováno: 16.12. 2011 - 08:32
Podle oficiálních zdrojů se problém s čárkou / tečkou objevuje i ve V6. Doporučená regionální nastavení nepomáhají, Catia se žije vlastním životem. Snad se to do budoucna zlepší.
Roman Vlk

Poslat zprávu | Profil
[#2511] | Publikováno: 19.12. 2011 - 07:34
TAk ja osobně sem problém vyčešil skrze našeho dodavatele licenci.
Najďte do Ovladací panely - Oblast a jazyk - v záložce formáty zvolit další nastavení - pak zvolit vynulovat a je to.
Mě to takto už fakčí jak má.
Snad je to dostačující a všem to bude fungovat


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.