Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Přejmenování Instance name makrem

Kompletní přehled příspěvků v tématu Přejmenování Instance name makrem řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
Datum: 1.2. 2012 | Zobrazeno: 10061x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím,

zarazila mě jedna poměrně jednoduchá věc. Jedním krokem v makru, které píšu, je přejmenování Instance Name podle Part Number. Nevím, jestli jsem na tento problém dřív nenarazil nebo si ho jen nevšímal, ale pokud jsou v sestavě použité kontextové a import linky (vše s publikacemi) a dojde ke změně Instance Name makrem, Catia si s tím neporadí a linky se zpřetrhají.
Při ručním přepisu IN se Catia zeptá, zda chceme přelinkovat všechny dotčené produkty na přejmenovanou instanci, ale u makra se nic takového neděje. Nezdá se mi, že by to dřív dělalo takovou paseku.

Věděl by někdo v čem vězí problém?

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2594] | Publikováno: 01.02. 2012 - 14:22
Přidávám jedno upřesnění. Problém nastává jen u publikované geometrie. Externí reference přenesené bez publikací si link zachovají i po změně.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2598] | Publikováno: 02.02. 2012 - 09:25
Další upřesnění. Je to chyba v API, která se objevuje u VB.NET (VStudio 2008). V CATVBA i CATScriptu vše probíhá korektně.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2599] | Publikováno: 02.02. 2012 - 14:39
Definitivní řešení:

Vytvořil jsem si pro přejmenování CATVBA skript a volám ho externě. Problém vyřešen.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.