Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Sieť bodov STL preložiť plochou

Kompletní přehled příspěvků v tématu Sieť bodov STL preložiť plochou řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
komli

Poslat zprávu | Profil
Datum: 4.4. 2012 | Zobrazeno: 9944x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím,
potreboval by som poradiť ako natiahnuť cez sieť bodov plochu a vytvoriť z toho part. Mám STL aj Part, ale neviem aký je postup. Prikladám fotky.
ďakujem za pomoc :)

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2773] | Publikováno: 04.04. 2012 - 14:36
1. Proč zakládáte znovu to samé téma, viz. váš dotaz z 30. března? pokud Vám ihned někdo neodpoví, tak to dalším novým tématem neurychlíte.

2. Už v prvním tématu jsem Vás nasměroval na možné řešení.

3. Pro takhle jednoduchý tvar Vám bohatě stačí GSD + FreeStyle. V GSD si nataháte základní skici a plochy, ve FreeStyle si je pak dotáhnete do požadovaného tvaru.
Vytvořit Part z plochy můžete buď fcí Close surface nebo oříznutím většího solidu vytvořenou plochou.
Zdeněk Mrázek

Poslat zprávu | Profil
[#2776] | Publikováno: 04.04. 2012 - 16:36
Jinak problematiku tvorby plochy z mračna bodů řeší obor zvaný reverse engineering (můžete si o tom něco vygooglit), ale jsou to dosti komplikované postupy. Catia na to má modul (neměl jsem možnost s ním dělat), používal jsem jiné sw, ale byla to zdlouhavá a pracná záležitost. Ale to hovořím o komplikovanějších tvarech (konkrétně šlo o tvorbu formy podle modelu figurky, vytvořené designérem).


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.