Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Pomalá odezva při pohybu modelem

Kompletní přehled příspěvků v tématu Pomalá odezva při pohybu modelem řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Tomass

Poslat zprávu | Profil
Datum: 4.4. 2012 | Zobrazeno: 10866x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den,
mám problém při práci v part designu nebo např. assembly designu (Catia V5R18). Při rotaci popř. posuvu dílu nebo celé sestavy dochází k opravdu velké odezvě než se akce provede. Odezva je dlouhá i když pouze označuji plochu nebo hranu. Zkoušel jsem měnit hodnoty v nastavení tools/options/display/performace ale změnu jsem nepozoroval. Taktéž defaultní nastavení ani přeinstalace nepomohla.

PC: HP ProBook 4330s,Intel Pentium CPU B940 2GHz, RAM 4GB, OS WIN 7 64bit, Graf. karta Radeon HD6490M
Děkuji za případné rady

tom

Poslat zprávu | Profil
[#2779] | Publikováno: 05.04. 2012 - 06:51
zdarek pokud ti sestava bezela drive bez problemu podivej se zda ve strome sestavy v aplications nemas hmotnost pokud ano tak pri kazdem posunu dilu atd.se prepocitava pokud ano smaz ji.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2780] | Publikováno: 05.04. 2012 - 08:30
Uživatel odpovídá na příspěvek #2779:
Jak jste na to přišel, že se přepočítává hmotnost při pohyby s modelem? Ta se přepočte jen při změně geometrie, v žádném případě při pohybu s modelem.

Jinak bych vyzkoušel doporučené ovladače grafické karty, třeba nVidia mívá ke stažení ovladače přímo pro Catia.

Další možností je instalace vyššího release nebo alespoň service packu. S tím Vám nejlépe poradí Váš dodavatel Catia.
Tomass

Poslat zprávu | Profil
[#2781] | Publikováno: 05.04. 2012 - 14:03
Uživatel odpovídá na příspěvek #2780:

Děkuji, zkusím ještě ty ovladače a servive pack. Hmotností to opravdu nebude, není to problém jen jedné určité sestavy.
Václav Šizling

Poslat zprávu | Profil
[#2786] | Publikováno: 06.04. 2012 - 16:45
Nedávno jsem slyšel něco podobného. Jediný problém byl v tom, že si Windows stahoval automatický aktualizace. Neběží na pozadí nějaká aplikace?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2787] | Publikováno: 06.04. 2012 - 20:08
Uživatel odpovídá na příspěvek #2786:
To je nepravděpodobné, pokud je pohyb s modelem trhavý i u malých dat, bude problém jinde.
brasko

Poslat zprávu | Profil
[#2788] | Publikováno: 07.04. 2012 - 11:47
Uživatel odpovídá na příspěvek #2779:


V nastavení grafickej karty a jej výkonu by sa mala dať nastaviť priorita, teda program ktorému bude venovaný maximálny výkon i napriek bežiacim iným programom či aktualizáciám.....tam si odfajkni Catiu a hodne sa to zlepší...
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2789] | Publikováno: 07.04. 2012 - 12:17
Našel jsem si Váš NTB na webu, a podle recenzí se jedná spíš o kancelářský stroj než pracovní stanici, už jen procesor je oproti plnému i3 dost zpomalen. Catie sice běží na lecčems, ale nemůžete pak čekat výkonové zázraky.
Slavoslav

Poslat zprávu | Profil
[#2790] | Publikováno: 07.04. 2012 - 17:27
to je pravda, ked sme svojho c asu na skole porovnavali catiu tak stroj na ktorom autodesk inventor bez problemov pracoval s pomerne velkou zostavou mal problem v catii otacat jednoduchym modelom

druha vec, z prveho prispevku nieje uplne jasne, ci to catia zacala robit az po urcitom case, alebo to bolo hned po instalacii
Tomass

Poslat zprávu | Profil
[#2792] | Publikováno: 07.04. 2012 - 18:38
Uživatel odpovídá na příspěvek #2789:

Problém bude asi v podpoře grafické karty. Bohužel jsem na webu catie nenašel doporučený ovladač. Notebook má dvě přepínatelné grafické karty, když jsem odinstaloval přídavnou grafiku, tak catia běžela lépe, ale pořád to nebylo ono.
Tomass

Poslat zprávu | Profil
[#2793] | Publikováno: 07.04. 2012 - 18:39
Uživatel odpovídá na příspěvek #2790:

Problém se objevil ihned po instalaci.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2794] | Publikováno: 07.04. 2012 - 19:01
Ovladače nehledejte na webu DS (Catia), ale na stránkách výrobce grafiky. Očekávám že pro Vaší kartu tam nic nebude. Debata o volbě graf. karty už tu jednou byla, viz http://www.catia-forum.cz/forum/topic.php?topic_id=191. V NTB jinou kartu těžko vyzkoušíte, ale jestli se problém objevil hned, bude to s grafikou (ovladači) souviset.
tom

Poslat zprávu | Profil
[#2799] | Publikováno: 08.04. 2012 - 17:59
v praci se nam stavalo ze se kousalo cokoli kdyz sme chteli zamerit hranu a pak posun dil atd. tak sme na to prisli


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.