Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Tisk z modelového prostoru

Kompletní přehled příspěvků v tématu Tisk z modelového prostoru řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
Datum: 12.4. 2012 | Zobrazeno: 9833x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den

Jde tisknout přímo z modelového prostoru Catie tak, aby byl vidět i strom? Mám v něm pojmenovaný díl a rád byh ho měl tak i na papíru. Jde to udělat přes snímek obrazovky, ale už to není tak rychlé.

niemo

Poslat zprávu | Profil
[#2809] | Publikováno: 12.04. 2012 - 11:05
tools/image/capture , v options/general nezaskrtavat "capture only geometry" a v options/pixel zaskrnout treba "white background" pro bile pozadi. zalezi jak to chcete. Pak stisknout ten cervenej putik a dat print
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#2810] | Publikováno: 12.04. 2012 - 11:24
Děkuji. Neuvědomil jsem si, že z tohodle jde taky rovnou tisknout.
mechanik

Poslat zprávu | Profil
[#6279] | Publikováno: 04.08. 2017 - 09:35
akorát jsem chtěl vygenerovat něco stejně a kvalita je katastrofální. I když dám high quality. Jak to dostat hezky ven bez prostředí výkresu ? Když dám tisk obrazovky na přímo, tak se mi to zobrazí v náhledu. Ale když dám vygenerovat PDF tak je prázdné.....takové banality....někdo podobnou zkušenost ? dik za rady
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#6280] | Publikováno: 04.08. 2017 - 16:11
Když chci mít pěkný obrázky z modelovýho prostoru, v options nastavím pozadí bílé, v modelu změním tlouš'tku obrysových čar na 0,13 a pomocí windows nástroje "výstřižky část obrazovky ofotím. Mám to pak pěkně ostré, což přes nástroj capture v catii nedosáhnu.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6281] | Publikováno: 04.08. 2017 - 22:03
A co vy výkresu ISO pohled s view mode na Raster - Shading. Pak bude v pohledu to samé jako v modelovém prostoru, jde z toho tisknout do PDF a i název dílu se dá k pohledu přes attribute link vytáhnout (vše asociativní).

Jinak na obrázky z modelového prostoru je nejlepší používat jakýkoliv sw na zachytávání obrazovky, stejně tak na video. Na druhou stranu bílé pozadí a inverzi bílé do černé zase umí dobře ten catiovský capture.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.