Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Vyjádření podmínky přímo v parametrech

Kompletní přehled příspěvků v tématu Vyjádření podmínky přímo v parametrech řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
jara.k

Poslat zprávu | Profil
Datum: 7.6. 2012 | Zobrazeno: 10580x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím,
Mám dotaz, zda-li lze v partu (složitější parametrický plošný model) vyjádřit podmínku přímo v parametrech?
Jde o to, že mám PARAMETR1 o hodnotě X a potřebuji aby PARAMETR2 byl nastaven na hodnotu Y pokud bude PARAMETR1 menší než určitá konstanta K, nebo na hodnotu Z pokud bude PARAMETR1 větší než konstanta K.
Stejnou podmínkou bych chtěl řešit viditelnost (ne Activity) určitého geometrického setu, tzn. pokud bude PARAMETR1 menší než určitá konstanta K, určitý GeometrickýSet bude vyditelný - Show, pokud bude PARAMETR1 větší než konstanta K, určitý GeometrickýSet dube nevyditelný - Hide.

Díky předem za odpovědi

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2988] | Publikováno: 07.06. 2012 - 19:56
Ahoj,

odpověď na první otázku je tady http://www.catia-forum.cz/forum/topic.php?topic_id=209, řeší se to pomocí Law a mělo by na to stačit GSD.

Druhý dotaz je také řešitelný, ale už bude třeba Knowledgeware Advisor. Vytvoří se reakce, která při změně hodnoty parametru spustí skript (dá se zabudovat přímo do reakce), který přesune Set do NoShow nebo obráceně. Vlastnost Show není přístupná jako parametr, proto se na to musí touto cestou.
Břeťa Doležal

Poslat zprávu | Profil
[#2990] | Publikováno: 08.06. 2012 - 09:25
add druhý dotaz: pokud by nevadil dá se i aktivovat/deaktivovat jednotlivé položky na místo show/noshow, viz. připojený příklad, kde můžete zkusit měnit parametr na 4mm a 6mm třebas

Přiložené soubory:
param_activ_deactiv.zip

jara.k

Poslat zprávu | Profil
[#2991] | Publikováno: 08.06. 2012 - 10:31
Ahoj,
Díky za odpovědi, vyřešil jsem to přes to Knowledge Advisor - to je přesně to co jsem hledal.
Show sice není jako parametr ale obešel jsem to takto:
if `Parameter1` > 3400mm{ `#..Split.273` -> Show = false}
else { `#..Split.273` -> Show = true}

Nejde to ale na celý geometrický set, ale takto je to dostačující. Pozor na velké S.
Miroslava Nemčeková

Poslat zprávu | Profil
[#4587] | Publikováno: 27.05. 2014 - 14:12
Dobrý deň,
mám počet odľahčujúcich otvorov ozubeného kolesa, ktorých priemer, poloha a počet sa mení s priemrom ozubeného kolesa. Chcem ale, aby pri určitom priemere otvory na kolese vôbec neboli, teda aby počet dier bol nula. Skúšala som v "Rule" cez Show-false aj Active false ale nefunguje. Počet dier nula tiež nie je možné zadať. Nevie niekto ako na to?
Miroslava Nemčeková

Poslat zprávu | Profil
[#4588] | Publikováno: 27.05. 2014 - 14:12
Dobrý deň,
mám počet odľahčujúcich otvorov ozubeného kolesa, ktorých priemer, poloha a počet sa mení s priemrom ozubeného kolesa. Chcem ale, aby pri určitom priemere otvory na kolese vôbec neboli, teda aby počet dier bol nula. Skúšala som v "Rule" cez Show-false aj Active false ale nefunguje. Počet dier nula tiež nie je možné zadať. Nevie niekto ako na to?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4589] | Publikováno: 28.05. 2014 - 08:38
Dobrý den,

tohle je vcelku jednoduché. Předpokládám, že máte díru jako Hole / Pocket a z toho potom Circular Pattern. Každá feature má v sobě parametr Actvity, který je viditelný ve formula editoru.

Ke každému stačí vytvořit jednoduchou formuli, kde Feature xxx/Activity = (PrumerKola > 50). Formule vyhodnotí výraz a podle výsledku aktivuje nebo deaktivuje díru i pattern, tj. když bude průměr menší než 50, obojí se "vypne". Musí se deaktivovat i pattern, jinak byde hlásit chybu (a nejen že nejde zadat nula, dokonce nejde ani jedna)
Miroslava Nemčeková

Poslat zprávu | Profil
[#4593] | Publikováno: 30.05. 2014 - 15:29
Aha, už som pochopila , čo ste myslel, a funguje to. Srdečná vďaka.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.