Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Aktivne makro pocas prace

Kompletní přehled příspěvků v tématu Aktivne makro pocas prace řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Peter Kovac

Poslat zprávu | Profil
Datum: 28.6. 2012 | Zobrazeno: 10062x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
zdravim

Je mozne mat spustene makro (CATvba) pocas prace s Catiou? cize mam napriklad nejaky formular s tlacitkami, avsak chcem sa normalne pohybovat v prostredi Catie a ked potrebujem, tak len kliknut na prislusne tlacitko.

A este jedna podotazka, nerozumiem moc ukladaniu a spustaniu CATvba. Ako spustim taketo makro na inom pocitaci, a je potrebne vzdy sa prepnut do visual basicu? (momentalne spustam makro len tak, ze sa prepnem do okna VB a tam spustim). Alebo teda - macro libraries, vytvorim moj vba projekt a do toho sa mi ukladaju moje makra? ako ich fyzicky oddelim, alebo prenesiem a spustim...

Vdaka

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3053] | Publikováno: 28.06. 2012 - 09:15
Na vytvoření makra jako CATVBA potřebujete vytvořit projekt v integrovaném VB. Makra ale lze spouštět jednoduše kliknutím na ikonku, kterou si můžete vytvořit i s vlastním panelem nástrojů (toolbar). To se dělá v menu Tool - Customize. Při vytváření je však možné vybírat makra jen z aktivního, tj. aktuálně nastaveného projektu (library). Vytvoření zástupci - ikony samozřejmě fungují pořád.

Pokud chcete makra přenést na jiný počítač, musí se na něm vytvořit projekt - z přenášeného makra (existing library). Pohodlnější možností je přenesení Settings nebo jejich načítání ze serveru. V Settings je definováno jak rozložení Toolbarů a ikon, tak cesty k projektům. Lze tak snadno nastavit velký počet počítačů najednou.

Prostředí VB tedy pro spuštění makra vůbec není nutné otvírat.

Co se týká současného běhu makra a Catie, s CATVBA to není možné. Okno nebo chcete-li formulář v CATVBA je modální, tj. pokud je aktivní, nelze kliknout nikam do Catie, dokud se neukončí. Zde se nabízí jít cestou externího přístupu a vytvořit makro v plnohodnotném VB a zkompilovat jako samostatně spustitelnou aplikaci. Pak může být makro spuštěné trvale a nezávisle na Catii.
Peter Kovac

Poslat zprávu | Profil
[#3055] | Publikováno: 28.06. 2012 - 10:01
na vytvorenie zastupcu/ikony mi nefunguje moj "form", kde mam moje objekty a kod, ale len vytvoreny modul, v ktorom nic nemam...
btw. samostatny VB nemam, iba v Catii a tam asi nie je mozno skompilovat do *.exe*, ci?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3056] | Publikováno: 28.06. 2012 - 10:06
Ano, zástupce nabízí pouze moduly. Stačí do něj přidat řádek, který vám zobrazí váš form.

Tohle si přečtěte, je to tu popsané: http://www.catia-forum.cz/articles/?article_id=41

Z integrovaného VB samozřejmě exe neuděláte, ale např Visual Studio Express Edition je volně použitelné a pro Catia makra vhodné.
Peter Kovac

Poslat zprávu | Profil
[#3057] | Publikováno: 28.06. 2012 - 11:07
..dopisal som spominany riadok, ale nefunguje, resp. moj form sa zobrazi, aj sa da vybrat z comboboxu a klikat na tlacitka, ale nerobi, co ma. A ked pohybujem s celym formom, tak vidno, ze to nejak z***lo, lebo zanechava flak za sebou - jednoducho to mrzne... ked spustim z VB, tak funguje normalne... :-o
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3058] | Publikováno: 28.06. 2012 - 12:37
Hm, to je divné. A v modulu máte pouze funkci CATMain s kódem podle článku? Jestli se to tiž nespouští ještě něco dalšího na pozadí, co by způsobovalo to "mrznutí".

Zkuste si tedy udělat form jen s jedním tlačítkem, který spustí funkci jen s MsgBoxem
"Hello world", jestli to bude fungovat.
Peter Kovac

Poslat zprávu | Profil
[#3060] | Publikováno: 28.06. 2012 - 13:10
skusil som aj zhodit catiu a spravit nanovo len jednoduchy priklad s jednym tlacitkom (presne podla clanku). Do modulu som dal len spustenie mojho formu, resp. "main.show". Aj tak nejde, robi to iste, netusim, ci to len catia ma nejake problemy, ale chybu tam nevidim nikde... A z VB to ide spustit normalne...
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3062] | Publikováno: 28.06. 2012 - 19:14
Pošlete mi ten projekt, já se na to podívám, jestli to u mě půjde spustit. :-)
Peter Kovac

Poslat zprávu | Profil
[#3067] | Publikováno: 29.06. 2012 - 08:57
...ako je mozne, ze dnes tam uz nemam ziadny form a v module chyba doplneny riadok "main.show"? Treba ten VBA projekt nejako ukladat?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3068] | Publikováno: 29.06. 2012 - 10:26
Samozřejmě musíte ukládat. V Editoru nahoře jsou ikony pro uložení, Catia si to nehlídá. VB je jen integrovaný do prostředí Catie, takže odpadá několik nutností, ale jinak se chová jako samostatná aplikace.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.