Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

3D Connexion

Kompletní přehled příspěvků v tématu 3D Connexion řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
agaragar

Poslat zprávu | Profil
Datum: 24.8. 2012 | Zobrazeno: 9566x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím,

Je toto:

http://www.3dconnexion.eu/products/spacepilot-pro.html


naozaj také dobré a efektívne, ako sa o tom píše?

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3255] | Publikováno: 24.08. 2012 - 19:37
Záleží na tom, jakou práci přesně děláte. Pokud jste šéf konstrukce, který si s modelem spíš jen otáčí, prohlíží a kontroluje, není to špatný nástroj. Pokud jste konstruktér, který intenzivně vytváří geometrii, nemusí být přínos tak velký. Já ho kdysi používal, ale po nějaké době jsem ho dal do šuplíku a byl zas jen "o myši". Rozdíl v rychlosti manipulace myš / space pilot není tak velký, myší musíte udělat jeden složený pohyb na víc kroků.

Naučit se tím plynule pohybovat mě trvalo cca týden, jde o zvyk. U těch dražších variant se dájí nakonfigurovat tlačítka, čím se práce může ještě zrychlit u vyvolávání dialogů a potvrzování. Stejně ale potřebujete klávesnici na zadávání hodnot a textů, takže potřebujete i levou ruku.
Ales Ruzicka

Poslat zprávu | Profil
[#3271] | Publikováno: 28.08. 2012 - 07:40
Používal jsem starší verze, které měly větší "klobouk" celkem intenzivně, ale poté co se odebral do křemíkového nebe a dostal jsem místo tohoto Spacepilota, tak už na něj pouze sedá prach. Nějak se mi hůř drží v ruce kvůli menšímu klobouku a ani rozšířená nabídka tlačítek mě nějak neoslovila. Navíc rozdíl v rychlosti práce mezi myší a spacepilotem není velký. Raději bych peníze investoval do kvalitnější a ergonomické myši.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3274] | Publikováno: 28.08. 2012 - 16:41
:-) teď jsem si vzpomněl, že jsem kdysi ten "velký kloubouk" také měl, ještě u V4. Možná se opravdu lépe držel v ruce než ten malý....


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.