Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

možnosti výběru

Kompletní přehled příspěvků v tématu možnosti výběru řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Tomáš Ludvík

Poslat zprávu | Profil
Datum: 13.3. 2013 | Zobrazeno: 9873x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den,
existuje nějaká možnost změny výběru v sestavě ? Myslím tím například přepnutí mezi výběrem ploch a hran a výběrem celých dílů,podsestav... abych kliknutím pravým tlačítken měl nabídky pro celý díl a ne jen pro vybranou plochu...

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3730] | Publikováno: 13.03. 2013 - 16:33
Dobrý den,

vybírejte objekty ve stromu a ne geometrii.
Tomáš Ludvík

Poslat zprávu | Profil
[#3731] | Publikováno: 14.03. 2013 - 07:45
Uživatel odpovídá na příspěvek #3730:

tomu jsem se chtěl právě nějakým způsobem vyhnout, poněvadž otvírám obrovskou sestavu o skoro 50000 dílech, které načítám jako cgr,strom je brutálně dlouhý,a něčeho se v něm doklikat je nadlidský úkol...
"center graph" sice používám... ale to že bych mohl označit celou podsestavu přímo v modelu (jako to jde např v inventoru) by mě velice usnadnilo práci...

A nějaký příkaz, návrat k nejvyšší sestavě, byste mi prosím neporadil ? (označit nejvyšší sestavu) abych si to mohl dát na zkratku jako mám např. sbalit vše...
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3737] | Publikováno: 14.03. 2013 - 12:53
Nic konkrétního neexistuje (myslím předdefinovaný příkaz), ale dalo by se to napsat jako krátký script (makro).

Pro výběr (označení) nejvyšší sestavy např. a provedení nějakého příkazu např. Properties (vyvolání dialogu vlastností) takto:
Sub CATMain()


' vytvorime objekt vyberu a oznacime aktivni dokument (Part / Product)
Set oSelection = CATIA.ActiveDocument.Selection
oSelection.Add(CATIA.ActiveDocument.Product)

' spustime prikaz Properties
CATIA.StartCommand("Properties")

End Sub

Takových malých pomocníků se dá udělat více a dát si je do vlastního panelu.
Tomáš Ludvík

Poslat zprávu | Profil
[#3747] | Publikováno: 20.03. 2013 - 10:28
Děkuji, určitě to někdy v budoucnu vyzkouším, ale zatím si na makra netroufám :)

Naskytla se mi další otázečka na nastavení:
Jde prosím vypnout automatické vracení kompasu, do výchozí polohy, při aktualizaci v sestavě? Zkrátka aby zůstal tam kde je ... :)
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3748] | Publikováno: 20.03. 2013 - 11:58
Tím "tam kde je" myslíte když ho přichytíte k nějakému partu? Tohle podle mě nejde.

A jinak toho makra se nebojte, vůbec nic na tom není, ten kód stačí jen zkopírovat a vložit do prázdného makra.
Tomáš Ludvík

Poslat zprávu | Profil
[#3753] | Publikováno: 21.03. 2013 - 10:09
Uživatel odpovídá na příspěvek #3748:

Přesně tak,
přichytím kompas k partu, hýbu s ním, dám mu vazbu na jiný part, aktualizuji... chci hýbat znovu abych si part pootočil pro další vazbu... a ejhle musím znovu položit kompas, protože se automaticky při aktualizaci hodil do výchozí pozice (doprava nahoru)...zkrátka zbytečný krok navíc, který zdržuje a stále se opakuje... doufal jsem že by to šlo třeba jednoduše vypnout :)
Je také možné že volím špatný, pomalý postup vazbení... Rád si nechám poradit jak to dělat lépe, rychleji ;)
Tomáš Ludvík

Poslat zprávu | Profil
[#3787] | Publikováno: 09.04. 2013 - 15:38
Uživatel odpovídá na příspěvek #3753:

Aha!:) Teď jsem na to náhodně přišel, jak docílit nevracejícího se kompasu do zákl. polohy při aktualizaci ... stačí mít označený některý part sestavy při aktualizaci a kompas se hýbne pouze spolu s označeným partem ;)


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.