Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Koty do šraf

Kompletní přehled příspěvků v tématu Koty do šraf řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
Datum: 8.4. 2013 | Zobrazeno: 10383x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den

Jde nějak nastavit, aby byly šrafy kolem kóty přerušené? Samozřejmně, dávat kóty do šraf je prasárna, ale někdy vážně nevím, kam tu kótu jinam šoupnout. Stačilo by, aby se šrafy přerušili jen kolem textu kóty. Zkoušel jsem text kóty dát do rámečku, ale nepomohlo to. Ač se na monitoru šrafy tváří neviditelně pod ráměčkem, tak vytisknuté jsou vidět.

Kac80

Poslat zprávu | Profil
[#3781] | Publikováno: 08.04. 2013 - 12:31
Dobry den.
Jednou jsem resila stejny problem a pomohla jsem si tak, ze jsem puvodni srafovani dala no No show, kolem koty jsem nakreslila ramecek a ***fovala to kolem ramecku. Pak staci dat ramecek do No Show a kota je videt. Je to sice trochu "prasecina" ale nekdy to jinak nejde. Jiny zpusob neznam.
K.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3782] | Publikováno: 08.04. 2013 - 12:55
Šrafy bohužel nejdou efektivně rozbít a cesta přes export do dxf (a následný import a ořezání) je pomalá a navíc se ztratí asociativita.

Mělo by fungovat nastavení Blank background s volbou Area fill u záložky Text ve vlastnostech kóty. Pak se ještě musí zapnout volba Print text blanking v Options při nastavení tisku. Potom už se to vytisklo korektně.

Přiložené obrázky:

Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#3786] | Publikováno: 09.04. 2013 - 14:26
Děkuji. Funguje to. (nechápu, proč musím psát 20 znaků)
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3788] | Publikováno: 09.04. 2013 - 21:54
20 znaků je jednak alespoň malá ochrana proti spamu a hlavně aby odpověď / reakce měla alespoň minimální vypovídací hodnotu. "Děkuji. Funguje to." je skoro přesně 20 znaků, takže je to nastavené dobře, ne? :-)


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.