Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Rozvinutý tvar-tvorba výkresu

Kompletní přehled příspěvků v tématu Rozvinutý tvar-tvorba výkresu řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Bohdan

Poslat zprávu | Profil
Datum: 16.4. 2013 | Zobrazeno: 12132x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den,

chtěl bych požádat o radu. Vytvořil jsem konzolu viz. obrázek, ale pro zhotovení polotovaru ( ještě před ohnutím ) bych potřeboval tvar na výkrese rozvinout. Nenapadá mě žádná možnost, jak uvedenou konturu dostat na "papír". Děkuji za vyjádření. Bohdan

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3808] | Publikováno: 17.04. 2013 - 12:29
Existují dvě možnosti, jak to udělat.

1. v GSO je funkce Unfold, která dokáže rozvinout plochu podle zadaných kritérií
2. vytvořte díl v Sheet metalu a použijte funkci Unfolded view přímo ve výkresu (při samotné definici pohledu)
Michal Buráň

Poslat zprávu | Profil
[#4646] | Publikováno: 28.07. 2014 - 11:53
Dobrý den,

mám vytvořenou plechovou součást v Sheet metalu a vložím na výkres rozvinutý tvar. Problém mám ale v tom, že mi to nevykreslí osy nebo čáry ohybu. Má CATIA tuhle funkci, nebo jsem odkázán jen na orientaci podle hran? U složitějších ohybu se to z okolních hran velmi nepřesně odhaduje.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4647] | Publikováno: 30.07. 2014 - 10:45
Máte zapnuté zobrazení os ve vlastnostech pohledu? CATIA osy zobrazuje, viz. příloha.

Přiložené obrázky:



Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.