Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

problém s thicksurface - Catia V5

Kompletní přehled příspěvků v tématu problém s thicksurface - Catia V5 řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
martin1

Poslat zprávu | Profil
Datum: 16.5. 2013 | Zobrazeno: 10262x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den, mám problém z vytažením objemu z plochy. Kolegové před mnou vytvořili plošný model a vytáhli z něj objem přes thicksurface. Já jsem na něm potřeboval udělat nějakou úpravu a už mi z toho objem vytáhnout nejde. Když jsem si zkusil smazat jejich model a bez jakékoliv úpravy znovu objem vytáhnout, tak mi to taky nejde, tak vůbec netuším, jak to udělali. Má někdo zkušenost s tímto? Nemůže to být v nějakém nastavení té funkce? Když si rozklepnu deviation parametrs, tak mi tam nejde nic přenastavit (viz příloha). Předem moc děkuji za rady.
Martin

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3893] | Publikováno: 16.05. 2013 - 21:03
Odchylka jde nastavit až když je vybraná plocha, dřív ne. S největší pravděpodobností je chyba v ploše, kterou chce vytáhnout. Některé místo prostě nejde offsetovat. Nejlépe to ověříte, když vyzkoušíte funkci Offset, která má snad úplně stejný algoritmus. Pokud se podaří udělat offset, měl by jít i Thick surface. Pokud se offset nepodaří, minimálně vám v náhledu ukáže plochy, které nejdou offsetovat - ty se pak musí opravit.

PS: Někdy se nepodaří offset třeba +2mm, ale +2,5 a pak -0,5 paradoxně projde. Výsledek je stejný, ale takhle krkolomně nadvakrát.
martin1

Poslat zprávu | Profil
[#3894] | Publikováno: 17.05. 2013 - 07:40
No právě že offset ploch mi jde, to je mi divné. Tloušťku vytáhnu na max 1,79mm, 2mm peostě nedá. Asi zkusím udělat nějakej zásah v designu, jen mi je prostě divné, že ti přede mnou to vytáhli a já ne :-)
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3895] | Publikováno: 17.05. 2013 - 12:06
Může to být problém s nějakou částí geometrie na okraji. Zkuste plochu rozdělit na menší části a Thick surface vytvořit z těchto částí - pak alespoň poznáte, kde je problémové místo.

Jakou odchylku jste použil u offsetu? Pokud se Thick surface nastaví stejně, měl by projít.
martin1

Poslat zprávu | Profil
[#3896] | Publikováno: 17.05. 2013 - 13:49
Uživatel odpovídá na příspěvek #3895:

Tak už mám vyřešeno, pozměnil jsem tam nějaké radiusy a problém vyřešen.
Mockrát děkuji za pomoc
Martin
Martin Záborský

Poslat zprávu | Profil
[#3898] | Publikováno: 21.05. 2013 - 14:06
Zdravím, ja používám v takomto prípade kombináciu funkcií "Thick surface" + "Thickness". Väčšinou to funguje bez toho aby som musel zasahovať do existujúceho dizajnu partu.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.