Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Nastavení prostředí sestavy

Kompletní přehled příspěvků v tématu Nastavení prostředí sestavy řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Michal Buráň

Poslat zprávu | Profil
Datum: 13.8. 2013 | Zobrazeno: 9671x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den, může mi někdo poradit jak nastavit prostředí sestavy tak, abych mohl pracovat a využívat geometrii neaktivních komponentu v sestavě? Dvojklikem zaktivuju model pro úpravy, ale nemůžu vynášet geometrii, offsetovat atd nic ze sousedních modelů. Mam Catii na dvou PC, na jednom mi to funguje a na druhem ne. Nejsem si vědom jestli jsem ten první nějak nastavoval nebo ne, ale nyní se mi to nedaří zaktivovat.

Děkuji za radu

Kolben

Poslat zprávu | Profil
[#4049] | Publikováno: 14.08. 2013 - 07:43
Rekl bych, ze je potreba v options/infrastructure/part infrastructure na listu general ODSKRTNOUT volbu Restrict external selection whit link to published elements.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4051] | Publikováno: 14.08. 2013 - 16:03
Ano, to by mělo stačit. Pro pořádek je ale zároveň dobré mít nastavené upozorňování, že si "půjčuju" externí referenci a pokud např. metodika ve firmě zakazuje externí linky bez referencí (komu se nikdy nerozpadla sestava, nepochopí proč by se to nemělo), doporučuji volbu Restrict external selection whit link to published elements nechat zatrženou a používat publikace. To je nejčistější způsob.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.