Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Převod mezi verzemi

Kompletní přehled příspěvků v tématu Převod mezi verzemi řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Ondřej David

Poslat zprávu | Profil
Datum: 13.9. 2013 | Zobrazeno: 9852x
Konfigurace CATIA: V5 R19, V5 R18

Text dotazu:
Dobrý den
chtěl bych se zeptat pracuji střídavě v cat V5 R18 a cat V5 R19 ted se mi stalo ze jsem si to neuvedomil a data jsem zpracoval ve vysi verzi (cat V5 R19) ale odevzdat je musim v cat V5 R18 je nejaka moznost data prevest? Moznost ulozit do STP a pak znovu nakopirovat do struktury je hosti narocna. (Jedna se o plochy neni tam zadny solid).
Děkuji za odpověd

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4111] | Publikováno: 13.09. 2013 - 13:28
Dobrý den,

to máte bohužel smůlu. V manu Tools je sice možnost spustit Utility, kde je možnost data převést do nižší verze, ale i tak se převede jen struktura sestavy, veškerá geometrie zůstane mrtvá. Takže vám nezbude než vše "překlikat" do R18. Tohle se stalo se to snad, ale podruhé prý to jde vždy rychleji.

Jediné doporučení: dávat si pozor, v jaké verzi pracujete, ideálně nastavit environment tak, aby se v záhlaví okna zobrazovala verze, release i třeba hotfix, viz. obrázek.

Přiložené obrázky:

Roman Vlk

Poslat zprávu | Profil
[#4112] | Publikováno: 13.09. 2013 - 13:47
Mohu se zeptat jak nastavit tento popis v hlavčce Catie? Děkuji
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4113] | Publikováno: 13.09. 2013 - 23:02
Je to trochu složitější...

V souboru s environmentem (*.txt) se do řádku CATMsgCatalogPath=C:\Program Files\Dassault Systemes\B19\intel_a\resources\msgcatalog přidá ještě další cesta (oddělená čárkou), kde bude upravený soubor CATIA.CATnls, ve kterém je definice textu hlavičky doplněná číslo SP a HF, případně popis prostředí. Název parametru, který se musí přepsat je na obrázku. Pozor na uvozovky, musí tam být, jinak to nebude fungovat.

Pak se jen vytvoří další zástupce, kde se definuje cesta k novému prostředí, kde už je doplněná cesta k upravenému CATIA.CATNls souboru. A to je vše.

Přiložené obrázky:

Ondřej David

Poslat zprávu | Profil
[#4118] | Publikováno: 17.09. 2013 - 15:33
Děkuji za informaci.
jemožná lepší než se zdá protože tyto data musíme odevzdávat v mrtvém stavu bez historie tvorby Jde mi halvně o strukturu stromu.
Jakým způsobem to můžu přeuložit přes Utility, případně je potřeba nějakou speciální licinci ?
Děkuji
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4119] | Publikováno: 18.09. 2013 - 17:09
V hlavním menu Tools - Utility a pak podle obrázků. Se samotným nastavením a převodem už si poradíte.

Přiložené obrázky:

Ondřej David

Poslat zprávu | Profil
[#4120] | Publikováno: 19.09. 2013 - 09:13
Děkuji za radu.
Pomohlo mi to a kupodivu to funguje.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.