Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Vznik a historie
Statistiky
Přehledy
Hledat na fóru
Nápověda

Stručná historie CATIA fóra

Webový portál Catia fórum byl spuštěn začátkem roku 2010 po několika měsíčních přípravách. Zpočátku byla k dispozici pouze diskuse a stručný manuál či spíše základní popis prostředí V5. Postupem času přibývaly další sekce, funkce a samozřejmě se začala úspěšně rozvíjet diskuse, až se web dostal do dnešní podoby.

Prvotní podnět pro vznik těchto stránek byla absence ryze českého webu zaměřeného na problematiku CATIA V5. Podobná fóra (např. CAD Fórum) jsou zaměřená na jiné CAD programy (o CATII se v nich většinou píše jen okrajově) a konkurenční zahraniční fóra zase nemají české mutace.

Catia fórum je zcela nezávislé a jeho obsah není (za předpokladu respektování autorských a licenčních práv) ničím omezen ani nijak limitován.

Tým CATIA fóra

O spravné fungování fóra stará Jan Cinert, moderování diskusí zajištují moderátoři a samozřejmě i aktivní přispěvatelé.

Podrobné informace o moderátorech, VIP uživatelích a dalších zajímavé údaje naleznete ve statistikách a přehledech.

Několik slov autora

Když jsem na konci roku 2009 připravoval spuštění CATIA fóra, shromaždoval materiály a psal první manuály, neustále jsem zápasil s myšlenkou, jestli to všechno není úplně zbytečné, zda web s takto specifickým zaměřením má u nás vůbec šanci na úspěch. V prvních týdnech po spuštění jsem se v této myšlence dokonce utvrzoval, ale po několika měsících se karta obrátila a fórum začalo slavit úspěchy.

Chtěl bych zde poděkovat především panu Jiřímu Peškovi, který byl v podstatě nositelem myšlenky o založení fóra, ale také všem jeho uživatelům, kteří aktivně příspívají do diskuse a neustále tak obohacují obsah fóra.

Jan Cinert
webmaster