Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Specificka otazka

Kompletní přehled příspěvků v tématu Specificka otazka řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Joz1nko

Poslat zprávu | Profil
Datum: 27.7. 2010 | Zobrazeno: 11349x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobry den,

pracujem so sw PolyWorks V11 (inspekcia, porovnanie voci cad, reverzne inzinierstvo, praca s mesh a point clouds)

DO PolyWorsku mam moznost okrem importu samostatnych partov a zostav, importovat
aj tzv. features. (geometricke elementy: circles, slots, spheres s toleranciami atd...)
ktore su sucastou importovaneho modelu.

Potrebujem dosiahnut, aby po zaskrtnuti tejto moznosti import features and controls, sami tieto elementy spolu s cad naimportovali.

Kedze predpokladam, ze tu asi nikto nema skusenosti s polyworksom, a ja nieco viac ako 4 semestre catie, budem pisat velmi polopatisticky co potrebujem dosiahnut.


priklad: naimportujem cad model kocky /krichle/, kde je diera, drazkovy otvor atd., a spolu stymto cad modelom, potrebujem aby sa mi natiahli aj primitivy kruznica a drazka /pripadne aj so zadefinovanymi toleranciami/

Otazka: v catii by malo jednoducho ist zatial som neprisiel ako nato, v part designe pripadne v inom module, zadefinovat danej diere, pripadne slotu atd...aby po natiahnuti do mojho sw /ineho/, sami naimporovali tieto features pripadne aj spolu s toleranciami.

Dakujem za pripadne rady alebo konkretne navrhy.





Jan Svoboda

Poslat zprávu | Profil
[#941] | Publikováno: 27.07. 2010 - 20:45
Ahoj, a v jakém formátu to načítáš?
Joz1nko

Poslat zprávu | Profil
[#942] | Publikováno: 27.07. 2010 - 23:32
do sw polyworks ? klasika format .CATPart
Joz1nko

Poslat zprávu | Profil
[#943] | Publikováno: 28.07. 2010 - 08:45
Ešte jeden príklad pre uzrejmenie si informácií.

Napríklad vymodelujem hriadeľ spravím donho drážku pre pero.

A potrebujem aby po naimportovaní mi spolu s modelom hriadeľa naimportovalo nominál drážky (v podstate krivku ako v sketcheri aj s toleranciou ak je zadefinovana)

Napisal som v podtate to isté,ale chápeme sa.

Prípadne nedá sa priamo v stromovej štruktúre vykonanej konkrétnej funkcii, napríklad, HOLE PAD atd, priradiť aj tolerancie...Ak som urobil dieru, priradiť jej toleranciu...

A výsledkom by bolo, že automaticky mi tolerancie vygeneruje aj drafting...

diky

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#944] | Publikováno: 28.07. 2010 - 10:01
Teď řešíte dvě věci najednou. Jednak import a pak přiřazení tolerace.
Tolerance jde přiřadit ve skice, už se to tu probíralo, viz
http://www.catia-forum.cz/forum/topic.php?topic_id=122.

A k tomu importu. U skicy existuje funkce (v kontext. menu) Output geometry - ze skici vám v podstatě vytvoří drátový element. To by mohlo usnadnit import. Ale aby to bylo i s informací o toleranci, to už vám opravdu poradit nedokážu.
Joz1nko

Poslat zprávu | Profil
[#945] | Publikováno: 28.07. 2010 - 10:34
V tomto prípade nepotrebujem riešiť drafting, potrebujem zadefinovať tolerancie mimo draftingu, priamo na modely, pripadne v stromovej štruktúre, ak je to realizovatelné, podľa dostupných info,by to malo byť možné.

riešenie cez drat. element idem vyskúšať,
dakujem zatiaľ za rady...

edit:bavime sa o postupe, prepnem sa do sketchera, rozbalim konkretny sketch/ Geometry/ vyberiem element a Output feature ?

dakujem
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#946] | Publikováno: 28.07. 2010 - 13:23
Ano, Output feature je správně...

A tady je to správné téma s tolerancemi, zkopíroval jsem špatný řádek.
http://www.catia-forum.cz/forum/topic.php?topic_id=99
Joz1nko

Poslat zprávu | Profil
[#947] | Publikováno: 28.07. 2010 - 14:23
Bohužial ani po vytvorení, drátového elementu, mi to do PW,natiahlo iba samotný cad model, bez features. Bude v tom nejaký háčik.

tie tolerancie vyzerajú byť použitelné.
ďakujem.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.