Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

zobrazení křivostního přechodu dvou ploch

Kompletní přehled příspěvků v tématu zobrazení křivostního přechodu dvou ploch řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Ing. Jan Strnad

Poslat zprávu | Profil
Datum: 30.9. 2021 | Zobrazeno: 3111x
Konfigurace CATIA: V6R26

Text dotazu:
Narazil jsem na skutečnost že CATIA mi ve 2D při žádném nastavení nevykreslí slabou čarou křivostní napojení dvou ploch. Maximálně pokud si ve vlastnostech pohledu v Generation Mode místo Exact view zvolím CGR tak tento přechod sice vykreslí ale už silnou čarou. Naproti tomu u zákazníka ve 2D CATIA ze stejného dílu vykreslí i tyto křivostní přechody. Dotyčný mi dokonce poslal prntscr s vlastnostmi pohledu který jsme měli nastavený stejně. Jediné co mě napadá je že zákazník od nás obdrži 3D data která jsou odesílána jako *.step a jestli při konverzi nedojde k nějaké modifikaci. Máte s tím pls někdo nějakou zkušenost? Případně věděli by jste jak kde co nastavit i pro naznačení křivostního přechodu?

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7016] | Publikováno: 30.09. 2021 - 19:25
Dobrý den,

tohle se stávalo u projektování modelů V4, ale narazili jsme na to i u modelů V5. Může jít nějakou chybu v datech (či jiný problém), ale většinou to spolehlivě vyřešilo přidání jedné proměnné do prostředí. Konkrétně je to

DRW_ALL_BOUNDARIES=1

která vynutí zobrazení všech hranic ploch bez ohledu na původ dat či napojení ploch.

Více o proměnných zde
Jakub Dědík

Poslat zprávu | Profil
[#7017] | Publikováno: 30.09. 2021 - 19:30
Zdravím, s tímto jsem se už párkrát setkal a stávalo se mi to třeba u šroubů. Kde nebyla vidět díra šroubu ve které byl. V ten momet to catia nevykreslovala protože to bylo protínající se body do sebe. Šroub byl o něco větší než díra.
Vykreslovalo se to pak tak, že šroub přímo protínal body ale nebyla vidět hrana kde začíná závit v plechu.

Nevím jestli to bude u vás podobný případ ale ověřil bych si že tam není nějaká malá kolize a plochy plynule nenavazují. Při konverzi to může catia osekat co se protíná a pak vznikne přechod ... to je pouze můj odhad proč to vidíte odlišně

na viditelnost těchto spojení má vliv

Přiložené obrázky:

Ing. Jan Strnad

Poslat zprávu | Profil
[#7018] | Publikováno: 01.10. 2021 - 10:34
Uživatel odpovídá na příspěvek #7016:
Díky moc za radu, bohužel používáme starter a tak se mi nepodařilo prostředí zeditovat. Vzhledem k tomu že toto vykreslení se týká pouze toho křivostního napojení zatímco pokud vytvořím tangenciální přechod tak i to zobrazeni ve 2D je bezproblémové a tak jsem to původně považoval jen za cílené zobrazení tohoto typu napojení

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7019] | Publikováno: 01.10. 2021 - 13:51
Co vím, tak Catia v pohledu zobrazuje vždy hranice ploch, bez ohledu na jejich napojení. Jestli je novějších release něco jinak, to netuším. Ale jestli, jak uvádíte, používáte R26, tak bychom si toho určitě už dávno všimli.

I když, mám za to, že tu proměnnou máme také již dlouho globálně nastavenou, takže se to možná děje, ale je to pořešené.
Patrik Vaclav

Poslat zprávu | Profil
[#7061] | Publikováno: 25.04. 2022 - 14:05
Ahoj,
mali sme presne tento problém vo firme a potvrdzujem, že ten variable funguje.
Všetky boundaries je potom vidieť.
Máme tiež CATIA štarter a chalani z IT to nastavili na základe vašich informácii.

Ďakujem za pomoc a že som nemusel vytvárať nové zdvojené téma :D


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.