Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Mys pre Catiu V5

Kompletní přehled příspěvků v tématu Mys pre Catiu V5 řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
divoskosl

Poslat zprávu | Profil
Datum: 30.11. 2010 | Zobrazeno: 11876x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dory podvečer,
Neviem či je moja otázka vhodná práve do tejto témy, ale keďže tému s názvom "hardware", alebo niečo jej podobne som nenašiel, tak si myslím, že aj téma "CAD všeobecne" môže byť.

Potreboval by som radu ohľadom voľby vhodnej myši pre software Catia V5 R18 a AutoCad mechanical 2008 (Využitie soft. cca.:70 ku 30). V práci som 10 hodín a viac.
Zvažoval som MX Performace od Logitech-u, čo sa týka ergonómie a funkčnosti sú o nej napísane chválospevy, ktoré by zatienili aj Babylonskú vežu, ale z internetových análov som sa tiež dozvedel, že práve naklápanie kolieska do strán je problém pri aplikáciach využívajúcich stláčanie stredného kolieska (opis chlapíka pracujúceho s CAD ProE). Preto sa chcem opýtať, či by to nemohol byt problém aj v Catii. Ma niekto skúsenosti práve s takou myškou v Catii, respektíve viete mi poradiť inú bezdrôtovú dobru myšku vhodnú pre Catiu?

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1387] | Publikováno: 30.11. 2010 - 19:05
Podobné téma se právě řeší zde: http://www.catia-forum.cz/forum/topic.php?topic_id=226

Příšte zkuste nejprve chvíli hledat, než zbytečně položíte opakovanou otázku. Většinou vám pak málokdo znovu odpoví.
divoskosl

Poslat zprávu | Profil
[#1424] | Publikováno: 09.12. 2010 - 18:16
Uživatel odpovídá na příspěvek #1387:

Dakujem velmi pekne za odpoved.
Ako vravite prv som hodnu chvilu hladal, ale bez sance.
Nechcem sa nikoho dotknut, ale forum, nie je bohvie ako prehladne.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1425] | Publikováno: 09.12. 2010 - 18:50
Mohl byste více upřesnit, proč se vám fórum zdá nepřehledné, abychom mohli případně strukturu optimalizovat?

PS: Zkusil jsem rychlé vyhledávání pro výraz "myš" na úvodní stránce a téma, na které jsem vás odkázal, bylo nalezeno jako první. Fórum není optimalizované pro slovenštinu, takže pro lepší výslkedky hledané výrazy zadávejte česky.
novtomy

Poslat zprávu | Profil
[#1675] | Publikováno: 01.03. 2011 - 09:51
Dobrý den, nechci zbytečně zakládat nové téma, tak to napíšu sem. Potřeboval bych poradit s nastavením mysi Logitec M705 v Catii. Právě ji zkouším v Catii V5R19 a nejde mi otáčení a přibližování (pomocí stisku kolečka a pravého tlačítka...). Prosím o radu jak a co nastavit. Nerad bych se myši zbavoval - byl to dárek... Děkuji.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1676] | Publikováno: 01.03. 2011 - 10:27
A pohyb do stran / zoom funguje normálně? Jde jen o to otáčení?
Já osobně používám k rotaci a zoomu střed a levé, nicméně pro změny režimu pohybu by měla fungovat obě tlačítka. Zkuste to levé, pokud to nepůjde, bude chyba spíš na straně myši. Pokud je k ní nějaký SW, hledal bych řešení v jejím nastavení.
Libor Jedlička

Poslat zprávu | Profil
[#1677] | Publikováno: 01.03. 2011 - 10:38
Pravděpodobně je řešení velmi jednoduché (občas se s tímto problémem setkávám).
Nastavte si Middle button na myši jako middle button ;)
tzn: jděte do ovladače myši (nebo si ho doinstalujte) a nastavte chování při akci stisku prostředního tlačítka(či kolečka) jako middle button. Defaultně to tak vždy nebývá...
novtomy

Poslat zprávu | Profil
[#1678] | Publikováno: 01.03. 2011 - 11:56
Tak jsem to vyřešil. Nebylo nastaveno Middle button... Děkuji za drahocenou radu.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.